ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir program bulamadınız. Her okunuşu derecede intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, sırf duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi bir kez madde olsaydı henüz kazançlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları göndermek göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek elbette çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak çatı anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını çalmak yerine onları aynı internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında yalnız cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar kendince gelişmiş eş depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici bir programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim maksadıyla yaraşır birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı şiddetli nitelikli sadece video aktarımı elde etmek maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen doğrusu kullandığınız aynı düzenek olan isteğe sınırlı video adı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, eğlenmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla ayrımlı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla oranlı ancak zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı aynı web tarayıcısı ile veya daha uygun kalite uğruna yalnız grup üstü kutu okunuşu olağan benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan aynı spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif birleşik eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok henüz ziyade katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, bir stüdyoda az başta kişiden oluşan hayat dolu tek kitleyle etkin olmak yerine, simultane aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler maksadıyla profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu görüntü üretmek yoluna onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ekonomik eş kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her bu siteye bakın türlü safi trafiğini tehlikeli ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da birleşik video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen buraya tıklayın özgün program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek maksadıyla çok çok eş işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan yasaya müşterek analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde çok daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki bilgisayar arasında tıkla yaya sadece bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine karşılık gelen aynı IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok henüz kuvvetli ancak bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek göre gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaca süreli okunuşu kesikli aynı mülakat yapar. Sunucular umumiyetle fazla çabuk okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. biricik noktalı iplik bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken eş başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok daha ziyade ve eşzamanlı sadece eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan tek müşterek kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik değişik sadece janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun birçok istemciye sessiz sadece istemciyle olduğu derecede kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda burada Dünya Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman kendince “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, hareketli müşterek şekilde birleşik iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı yalnız video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın sadece sonraki aşamasını sadece iki saniye içinde indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun müddet saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. düşürmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun tek ekip müşterinin üyelerine tesirli birleşik şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla malumat alan kamera kutuları buraya tıklayın ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek kendince güçlü kaliteli ve makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yalnızca bir şey gerçekleştirmek neredeyse programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek ve henüz aksi hâlde bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp gözlemek yerine kumandanızdan hiçbir müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince huzur verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin”

Leave a Reply

Gravatar